Internet věcí (IoT) – seznamte se

Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) je v informatice označení pro síť fyzických zařízení, vozidel, domácích spotřebičů a dalších zařízení, která jsou vybavena elektronikou, softwarem, senzory, pohyblivými částmi a síťovou konektivitou, která umožňuje těmto zařízením se propojit a vyměňovat si data. Každé z těchto zařízení je jasně identifikovatelné díky implementovanému výpočetnímu systému, ale přesto je schopno pracovat samostatně v existující infrastruktuře internetu [převzeto z Wikipedia.org]. Již z definice Internetu věcí je zřejmé, že nás právě tato technologie bude ovlivňovat stále více a více. Už proto je důležíté seznámit s prvky IoT technologie naše žáky. IoT technologie nám mohou posloužit jako skvělý výukový prostředek všude tam, kde chceme něco měřit, zaznamenávat a následně podle toho vykonávat nějakou činnost, typicky automatickou. Ideální je zakomponovat IoT nejen do informatiky, ale především do přírodovědných předmětů v podobě badatelských projektů. V případě, že je na škole praktikována výuka STEM/STEAM, může být IoT dalším prvkem k jejímu rozšíření. Náš seminář nabízí získání základního přehledu o problematice IoT, včetně sestavení a následného otestování svého vlastního IoT zařízení, sestaveného na bázi levných běžně dostupných komponent.

Tento seminář je součástí našeho nového cyklu „Seznamte se“. Jde o semináře, které se zaměřují na přehledné seznámení s určitou problematikou, a to tak, abychom poskytli aktuální a pro učitele užitečné informace, a přitom nezahltili přílišnými podrobnostmi. Seminář je vhodný pro začátečníky.

Akreditováno pod č.: MSMT-40176/2020-4-1035

Typ akce: 
prezenční seminář a dílna
Délka: 
8 vyučovacích hodin
Počet účastníků: 
3-8
Cílová skupina: 
učitelé 1. stupně ZŠ
učitelé 2. stupně ZŠ
učitelé gymnázií
učitelé SOŠ a SOU
učitelé - vedoucí školních zájmových kroužků a klubů
Účastnický poplatek: 
2 890 Kč

V případě plného obsazení semináře/kurzu činí celková cena 15 000 Kč.

Zaujala Vás tato vzdělávací akce a chcete se dozvědět více? Neváhejte a kontaktujte nás! Rádi Vám zašleme více informací o její náplni i časovém rozvržení.