Chytré vzdělávací „hračky“ ve škole – seznamte se

Polytechnické vzdělávání v našem školství značně „pokulhává“ za současnými možnostmi. Přitom dobře víme, že aktuálním trendem je stále větší důraz na přirozené využívání nejrůznějších moderních technologií přímo ve výuce a současně na přesahy mezi jednotlivými předměty. S chytrými „hračkami“ můžeme ve výuce postupovat nejen v duchu konceptu STEM/STEAM, rozvíjet projektovou a badatelskou výuku, ale nenásilně vzdělávat žáky také v oblasti informatického myšlení.

V nabídce pro školy je velké množství „chytrých“ vzdělávacích pomůcek. Patří sem především nejrůznější robůtci, roboti, robotické stavebnice a STEM sady. Na první pohled se může zdát, že nejde o výukové pomůcky, ale o programovatelné „hračky“. Opak je ale pravdou a takovéto „hračky“ mají velký vzdělávací potenciál, prakticky na všech úrovních škol (MŠ, ZŠ, SŠ). V rámci semináře se účastníci přehledně seznámí s několika nejrozšířenějšími „chytrými“ vzdělávacími „hračkami“. Ukážeme si, jak se s nimi pracuje, jaké příslušenství je možné pořídit, jakým způsobem se programují a pro jaké věkové kategorie žáků jsou vhodné.

Tento seminář je součástí našeho nového cyklu „Seznamte se“. Jde o semináře, které se zaměřují na přehledné seznámení s určitou problematikou, a to tak, abychom poskytli aktuální a pro učitele užitečné informace, a přitom nezahltili přílišnými podrobnostmi. Seminář je vhodný pro začátečníky.

Akreditováno pod č.: MSMT-40176/2020-4-1035

Typ akce: 
prezenční seminář
Délka: 
8 vyučovacích hodin
Počet účastníků: 
3-8
Cílová skupina: 
učitelé 1. stupně ZŠ
učitelé 2. stupně ZŠ
učitelé gymnázií
učitelé - vedoucí školních zájmových kroužků a klubů
Účastnický poplatek: 
2 890 Kč

V případě plného obsazení semináře/kurzu účastníky z jedné školy poskytujeme slevu 25 %.

Zaujala Vás tato vzdělávací akce a chcete se dozvědět více? Neváhejte a kontaktujte nás! Rádi Vám zašleme více informací o její náplni i časovém rozvržení.