3D modelování a 3D tisk – seznamte se

3D tisk je jedním z dnešních rychle se šířících fenoménů. V kombinaci s 3D modelováním nám tato technologie přináší skutečně netušené možnosti, a to i v rámci výuky na všech typech a úrovních škol. Nejde přitom jen o zařazení 3D tisku jako další technologie v rámci výuky IVT. 3D tisk je nástroj, který využijeme prakticky ve všech předmětech počínaje výrobou různých modelů jako fyzikálních výukových pomůcek a konče výrobou prototypů bot či šperků v rámci výtvarné výchovy nebo návrhem a výrobou prototypu nového hudebního nástroje v hudební výchově. Pro žáky je to zcela nový přístup, jak své nápady, ať už jsou z jakéhokoli oboru, převést do podoby konkrétního zkušebního prototypu.

V rámci našeho semináře se nejdříve naučíte základy 3D modelování v online aplikacích jako např. Tinkercad SculpGL, které jsou vhodné ke generování dat pro 3D tisk. Poté se budeme věnovat tomu, jaké kroky je třeba absolvovat ke kýženému výtisknutí prototypu či funkčního dílu nebo uměleckého dílka z navrženého 3D modelu. Nakonec si některé modely na reálné tiskárně skutečně vytiskneme.

Tento seminář je součástí našeho nového cyklu „Seznamte se“. Jde o semináře, které se zaměřují na přehledné seznámení s určitou problematikou, a to tak, abychom poskytli aktuální a pro učitele užitečné informace, a přitom nezahltili přílišnými podrobnostmi. Seminář je vhodný pro začátečníky.

Upozornění: Tento seminář není určen uživatelům, kteří běžně modelují např. v Tinkercadu a své modely 3D tisknou. Pokud s 3D tiskem a 3D modelováním již máte určité zkušenosti a chcete se pustit do pokročilejšího 3D modelování, doporučujeme seminář 3D modelování a 3D tisk pro pokročilé. V případě, že si nejste jisti, zda je pro vás seminář vhodný, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám požadavky na účastníky upřesníme.

Akreditováno pod č.: MSMT-40176/2020-4-1035

Typ akce: 
prezenční seminář a dílna
Délka: 
8 vyučovacích hodin
Počet účastníků: 
3-8
Cílová skupina: 
učitelé 1. stupně ZŠ
učitelé 2. stupně ZŠ
učitelé gymnázií
učitelé SOŠ a SOU
učitelé ZUŠ a SUŠ
učitelé - vedoucí školních zájmových kroužků a klubů
Účastnický poplatek: 
2 890 Kč

V případě plného obsazení semináře/kurzu účastníky z jedné školy poskytujeme slevu 25 %.

Zaujala Vás tato vzdělávací akce a chcete se dozvědět více? Neváhejte a kontaktujte nás! Rádi Vám zašleme více informací o její náplni i časovém rozvržení.