Tvorba a zpracování multimédií

Pojem multimédia není zcela přesně vymezen. Nejčastěji se pod ním skrývá kombinace videosekvencí, animací, zvukového záznamu, statických obrázků, ale i běžného textu. Často je multimediální obsah doplněn určitou mírou interaktivity. Typický multimediální obsah přináší současný internet.

Základem multimediálního obsahu je ale bezesporu video a zvuk. V našem semináři se zaměříme především na tyto dvě oblasti, které s multimédii neoddělitelně souvisí. Na první pohled by se mohlo zdát, že tato problematika je tak jednoduchá, že si speciální seminář ani nezaslouží. To je ovšem pouze klam. Skutečnost, že záznam videosekvencí i zvukových sekvencí jednoduše pořídíme každým „chytrým“ mobilním telefonem ještě neznamená, že takovýmto záznamem vše končí. Je tomu právě naopak. Pořízením záznamu ve skutečnosti teprve vše začíná. I při pořizování záznamu se můžeme dopustit chyb, které nám pak zpracování výrazně ztíží, ne-li přímo znemožní. V rámci semináře si projdeme celou cestu od pořízení záznamu (video, zvuk), přes střih a různé úpravy, titulkování, začlenění statických obrázků a schémat, až po finální „render našeho dílka“. Důraz bude celou dobu kladen také na didaktické zásady tvorby multimediálního obsahu jako jedné z možných výukových pomůcek.

Akreditováno pod č.: MSMT-6550/2018-2-376

Typ akce: 
prezenční seminář a dílna
Délka: 
8 vyučovacích hodin
Počet účastníků: 
3-8
Cílová skupina: 
učitelé 1. stupně ZŠ
učitelé 2. stupně ZŠ
učitelé gymnázií
učitelé SOŠ a SOU
učitelé ZUŠ a SUŠ
učitelé - vedoucí školních zájmových kroužků a klubů
Účastnický poplatek: 
2 890 Kč

V případě plného obsazení semináře/kurzu činí celková cena 15 000 Kč.

Zaujala Vás tato vzdělávací akce a chcete se dozvědět více? Neváhejte a kontaktujte nás! Rádi Vám zašleme více informací o její náplni i časovém rozvržení.