Počítačová grafika – seznamte se

V celé řadě grafických aplikací můžeme tvořit zajímavé výstupy zcela intuitivně, bez předchozího studia. Při bližším pohledu ale často zjistíme, že našim grafickým dílkům, a tím pádem i nám, něco podstatného chybí.
Tento seminář je určen všem začátečníkům či mírně pokročilým, kteří se chtějí s problematikou počítačové grafiky seznámit blíže a systematicky. Zaměříme se především na bitmapovou (rastrovou) grafiku, vektorovou grafiku a také na jejich kombinace. Na několika praktických projektech si vyzkoušíme různé přístupy a různé možnosti. Zjistíme, co nám přináší určité grafické formáty a zároveň jaká jsou jejich omezení. Naučíme se zvolit vhodný přístup při zpracování určitého grafického projektu s ohledem na požadovaný výstup. Po absolvování tohoto semináře se vám už nestane, že vytvoříte plakátek s pozvánkou na školní akci tak, že bude vypadat hezky na webu, ale nepůjde v rozumné velikosti vytisknout.

Tento seminář je součástí našeho nového cyklu „Seznamte se“. Jde o semináře, které se zaměřují na přehledné seznámení s určitou problematikou, a to tak, abychom poskytli aktuální a pro učitele užitečné informace, a přitom nezahltili přílišnými podrobnostmi. Seminář je vhodný pro začátečníky.

Na tento seminář volně navazuje seminář Počítačová grafika – pokročilé techniky, který je určen pokročilým uživatelům bitmapových a vektorových aplikací.

Akreditováno pod č.: MSMT-40176/2020-4-1035

Typ akce: 
prezenční seminář a dílna
Délka: 
8 vyučovacích hodin
Počet účastníků: 
3-16
Cílová skupina: 
učitelé 1. stupně ZŠ
učitelé 2. stupně ZŠ
učitelé gymnázií
učitelé SOŠ a SOU
učitelé ZUŠ a SUŠ
učitelé - vedoucí školních zájmových kroužků a klubů
Účastnický poplatek: 
2 890 Kč

V případě plného obsazení semináře/kurzu účastníky z jedné školy poskytujeme slevu 25 %.

Zaujala Vás tato vzdělávací akce a chcete se dozvědět více? Neváhejte a kontaktujte nás! Rádi Vám zašleme více informací o její náplni i časovém rozvržení.